Remont instalacji wodociągowej – na co zwrócić uwagę, ile to kosztuje?

hydraulik

Jak przeprowadzić remont instalacji wodociągowej, aby cała sieć działała bez zarzutu? Rury wodociągowe można prowadzić z większą swobodą niż rury kanalizacyjne. Są one łatwiejsze do ukrycia: można je wydłużać, a przebieg może być też nieco bardziej skomplikowany niż rur kanalizacyjnych. Jeżeli czeka Cię w domu remont takiej instalacji, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, co musisz wiedzieć na temat tego typu prac!

Na jakie materiały zdecydować się podczas wykonywania remontu instalacji wodociągowej?

Najpopularniejsze materiały, które obecnie stosuje się do tego typu prac to tworzywa sztuczne oraz miedź. Wszystkie materiały można łączyć z wyjątkiem stali i miedzi, ponieważ w miejscu styku tych metali może dojść do szybkiej korozji. A nawet jeśli są one oddzielone przekładką woda może wpłynąć niekorzystnie na te materiały. Połączenia z innych różnych materiałów wykonujemy za pomocą złączek lub przejściem na gwint, dodajemy wówczas powszechnie stosowane zawory i złączki mosiężne. Decydując się na usługi hydrauliczne Kraków, wiedz, że pracownicy firmy podpowiedzą Ci jakie materiały będą konieczne do wykonania tej pracy. Jednak nie zawsze hydraulik pozostawia klientom wybór, co do materiałów, gdyż znając specyfikę wykonania takiej instalacji będzie doskonale wiedział jakiego rodzaju rury są potrzebne, a stosowne zakupy zrobi sam.

Remont instalacji wodociągowej – co jeszcze można zrobić?

Podczas remontu możesz dodać systemy uzdatniania czyli filtry, jeżeli uważasz, że jakość wody w Twoim domu jest niezadowalająca. Gdy chcesz się upewnić co do jakości wody konieczne będzie zlecenie badania laboratoryjnego. Dowiesz się z niego co i w jakiej ilości zanieczyszcza Twoją wodę, a wówczas bez żadnego problemu wybierzesz pasujący filtr do swoich indywidualnych potrzeb. W następnej kolejności należy wyznaczyć lokalizację urządzenia uzdatniającego. Pamiętaj że w takim pomieszczeniu temperatura nie może oscylować poniżej zera! Niezbędne będzie też przyłącze wody oraz otwór do kanalizacji miejsca musi być na tyle duży, aby dało się swobodnie obsługiwać sprzęt. Hydraulik może wskazać Ci kupno kompaktowych centrali uzdatniający, które zajmują niewiele miejsca. Te urządzenia nie wyglądają one jak tradycyjne kolumny filtracyjne. Wyróżniają się niewielkimi rozmiarami a przy tym są bardzo praktyczne.

Ile kosztuje remont instalacji wodociągowej?

Decydując się na usługi hydrauliczne. Musisz liczyć się nie tylko z kosztami materiałów, ale także do ceny ostatecznej musisz doliczyć koszty robocizny. W zależności od tego, jakie materiały zostaną użyte do pracy oraz jak problematyczne jest założenie takiej instalacji, zapłacisz około 4500 złotych. Samodzielny remont instalacji wodociągowej jest niemożliwy, ponieważ przede wszystkim musisz posiadać odpowiednie zezwolenia, a także powinieneś dysponować specjalistycznymi narzędziami.