Kilka słów o energooszczędnym oświetleniu, który musisz mieć

Oświetlenie LED warto mieć, o czym przekonały się osoby, które je zakupiły, a dzisiaj cenią sobie ich energooszczędność i elegancki wygląd. Oświetlenie to zapewnia światło, które będzie dobrze prezentowało się w każdym domu, czy miejscu pracy. Dzięki nim można zadbać o planetę, a także o to, aby część pieniędzy pozostawała w Twojej kieszeni, a nie została przeznaczana na prąd, zwłaszcza kiedy nie ma takiej potrzeby. Żarówki ledowe oszczędzają energię i po prostu są opłacalne. Ich żywotność się wydłuża, a cena nie jest wygórowana, więc warto korzystać z dostępnej oferty na rynku.

Co muszę wiedzieć, aby zamontować listwę?

Jeśli decyzja o zakupie oświetlenia ledowego zapadła, to należy wiedzieć, że do montażu przydadzą się profile aluminiowe LED. Nie potrzebujesz specjalnych narzędzi do zainstalowania oświetlenia, a sam montaż nie jest tak skomplikowany, jak może się początkowo wydawać. Nie sprawia problemów jeśli postępujemy według instrukcji, a i posiadamy wszystkie niezbędne elementy. Profile mogą być zainstalowane dzięki uchwytom, a także taśmie klejącej. Można je również przykręcić tam, gdzie sobie życzymy. Profile do taśm led dość łatwo przymocować w szafie, ale i pod szafkami kuchennymi. Jeśli chcemy je montować na meblach, to warto skorzystać z taśmy dwustronnej, bo wówczas nie uszkodzimy powierzchni. W tym celu taśma dwustronna na pewno się sprawdzi. Jeśli na przykład, z czasem okaże się, że nie odpowiada nam miejsce, w którym oświetlenie się znajduje, to podklejone taśmą prościej będzie zdjąć. W sytuacji, gdy profil jest długi, to dodatkowe uchwyty z pewnością będą w cenie i warto z nich skorzystać. To one sprawią, że montaż będzie solidny i nie ryzykujemy, że kontrukcja po chwili spadnie.

Jakie profile wyróżniamy?

Profile mogą być nawierzchniowe, architektoniczne, ale i wpuszczane. Stanowią ważny element przy montażu taśm i modułów ledowych. Spowodowane jest to tym, że odprowadzają ciepło ze źródła światła, a to z kolei zapewnia dłuższą żywotność oświetlenia. Dzięki temu, że profile pełnią funkcje radiatora, to mogą działać dłużej i efektowniej. Możemy dzięki nim zainstalować oświetlenie na suficie napinanym, czy podwieszanym, ale także w takich miejscach, jak stopnice schodowe, czy różnego rodzaju meble. Te wpuszczane w posadzkę lub kafle mają to do siebie, że posiadają „skrzydełka” mające za zadanie przykryć frez. Z kolei w przypadku oświetlenia głównego stosujemy profil architektoniczny, a wówczas strumień świetlny jest duży.