Wybór pościeli do łóżeczka – o czym musimy wiedzieć?

pościel do łóżeczka

Na pewno powinniśmy dobrze zastanowić się, jaka będzie idealna pościel dla niemowlaka. Tutaj każdy element jest ważny, gdyż chcemy, aby nasze małe dziecko miało nie tylko komfortowy sen, ale także, żeby ten sen był spokojny.

Jest to tak samo ważne, jak karmienie dziecka i nie wolno tutaj lekceważyć tej kwestii. Dziecko musi mieć ciepło oraz miękko. Jednak ważne jest też bezpieczeństwo. Wielu rodziców na ten element kładzie szczególną uwagę. My także powinniśmy ten punkt traktować poważnie, gdyż dobro dziecka jest dla nas po prostu najważniejsze. Jeśli mowa o bezpieczeństwie dla dziecka, wtedy musimy zadbać o jego zdrowy oraz spokojny sen. W tym celu musimy wybrać dobrej jakości pościel do łóżeczka.

Niezwykle ważna jest jakość oraz skład materiałów, z jakich dana pościel jest wykonana. Najlepszym wyborem jest bezsprzecznie pościel wysokogatunkowa. Oznacza to 100 procent bawełny, która jest naturalna i oddychająca. Wtedy dziecko nie będzie pocić się w czasie snu. Pościel niemowlęca i jej wysoka jakość oznacza, że po wielu praniach nadal będzie ona delikatna, miękka oraz wzory, jakie się na niej znajdują nie stracą praktycznie wcale na jakości.

Czy powinniśmy zdecydować się na zakup poduszki dla niemowlęcia?

W tych czasach niezwykle popularne i przed wszystkim opłacalne jest nabywanie całych kompletów pościeli. Oczywiście chodzi o zestaw poduszka wraz z kołdrą. Wtedy mamy pewność, że oba elementy będą do siebie idealnie pasować i nie będzie także problemów związanych z estetyką. Jednak dzieci w pierwszych miesiącach życia nie muszą mieć poduszki, chyba że inaczej zadecyduje pediatra. Dziecko lubi też spać na samym prześcieradle. Czasami można rozłożyć pieluszkę. Wtedy maluch nie ma problemów z oddychaniem, gdyż drogi oddechowe są drożne i zachowana jest prawidłowa koordynacja ruchów.

Kocyk albo otulacz? Czy można nimi zastąpić kołderkę?

Nie zawsze jesteśmy skłonni kupić dwa komplety pościeli. Wtedy świetnym rozwiązaniem będzie kocyk dla dziecka. Wielu rodziców decyduje się na ten zakup Wiele zależy od porty roku. Natomiast w przypadku otulacza, jest to najlepsze rozwiązanie na ciepłe lat. Otulacz skutecznie ochroni dziecko przed wiatrem oraz przed przegraniem się od pocenia. Musimy o tym pamiętać, kiedy chcemy właśnie kołderkę zastąpić kocykiem lub otulaczem dla naszego dziecka.

Maluszek będzie z pewnością nam wdzięczny i spodoba się jemu to rozwiązanie. Teraz już wiemy, co jest najlepsze dla naszego dziecka i wiemy, gdzie warto zrobić zakupy. Dobro, zdrowie oraz bezpieczeństwo niemowlaka są tutaj kluczowe.